SILLASTEND

3D SILDADE REGULEERIMINE

 

SILLASTEND JA SÕIDUKI SILDADE GEOMEETRIA

 

Sildade reguleerimine ehk sillastend on soovitav igal autol teostada vähemalt kord aastas (iga 15000 km läbimisel) või vastavalt vajadusele. Sildade geomeetriast sõltub nii sõidumugavus kui ka sõiduohutus.

Õigesti reguleeritud sildadega on sõiduki juhitavus parem ja ühtlasi aitab see tagada rehvide pikema eluea ning välistab rehvide ebaühtlase kulumise.  Sillastend ehk sildade reguleerimine sääsab raha hoides ära: 

  • Rehvide ebaühtlase kulumise ja tagab pikema läbisõidu
  • Kõrgema kütusekulu mis kaasneb defektse sillaseadistusega
  • Sillaosade ebanormaalse kulumise

Tirespot teostab sildade reguleerimist tunnustatud Beissbarht 3D sillapingil. 

 

KUNA ON VAJALIK SILDADE REGULEERIMINE EHK SILLASTEND? 

 

Soovitame sillastend teostada iga kord, kui soetate uued rehvid, et tagada rehvide pikk läbisõit ja ühtlane kulumine. Ühtlasi tuleks teostada sildade reguleerimine kui olete rehvid ümber tõstnud ühel sillalt teisele ehk muutnud rataste asendit. Sillastend on vältimatu, kui on teostatud veermikutöid ja selle jooksul vahetatud mõni veermikudetail. Sildade regureemist ei ole mõistlik teostata kui avastatakse mõni vahetamist vajav veermiku osa - rooliots, šarniir, mõni puks vms. kuna eelnevalt tuleks teostada remonttöö ning alles siis teostada sildade reguleerimine. Seega teostame igale sildade reguleerimise protseduurile eelnevalt veermikukontrolli veendumaks, et alusvanker on piisavalt heas korras sildade reguleerimiseks.